Bakan Mehmet Şimşek, Salzburg Zirvesi’nde

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün (27 Temmuz 2023) Avusturya’da düzenlenen “Avrupa’nın Geleceği, Zorluklarla Yüzleşme ve Geleceği Şekillendirme” başlıklı konferansta konuşmacı olarak katılmak üzere Salzburg’a gitmişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Avusturya’da katıldığı Salzburg Zirvesi’nde bir konuşma yaptıktan sonra ikili görüşmelerde de bulundu.

Bakan Şimşek, bugün sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla Salzburg Zirvesinde olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa’nın Geleceği, Zorluklarla Yüzleşme ve Geleceği Şekillendirme” temalı Salzburg Zirvesindeyiz. Zirvenin küresel politika oturumunda panelist olarak; Türkiye’nin küresel ve bölgesel politikalar bakımından belirleyici konumunu ve Avrupa Birliği ile ilişkilerin geliştirilerek derinleştirilmesinin önemini vurguladık. Zirvenin marjında Moldova Cumhurbaşkanı Sn. Maia Sandu, AB Bütçe ve Yönetimden sorumlu Komiseri Sn. Johannes Hahn, Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Sn. Borge Brende ile verimli ikili görüşmeler gerçekleştirdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x