“Counter-Strike 2”, bu yaz “CS:GO” için ücretsiz bir güncelleme olarak geliyor

Stüdyo, devam oyununun her sistemi, içeriği ve Counter-Strike deneyiminin bir bölümünü elden geçireceğini söylüyor. Beklendiği gibi Valve, oyunu şirket içi Source 2 motorunun en son sürümüne taşıyor ve bu da grafik doğruluğunda gözle görülür bir sıçramaya yaratıyor.

Oyunda daha keskin dokular, daha canlı aydınlatma ve ek geometri yer alacak. Valve, Counter-Strike 2 ekibinin seviye tasarımına üç aşamalı bir yaklaşım benimsediğini söylüyor. Dust 2 gibi “Mihenk Taşı” haritalarına, aydınlatma ve okunabilirliklerinde yapılan ince ayarlar dışında, çoğunlukla dokunulmadan bırakılacak. Bu arada “Yükseltme” haritaları, daha gerçekçi görünen malzemeler ve yansımalar için Source 2‘nin gelişmiş aydınlatma boru hattından yararlanacak. Son olarak Valve, motorunun sunduğu her şeyden yararlanarak birkaç seviyeyi tamamen elden geçirmeyi planlıyor.

“Counter-Strike 2”, bu yaz “CS:GO” için ücretsiz bir güncelleme olarak geliyor

Source 2‘ye geçiş, oyun geliştirmelerini de beraberinde getirecek. En önemlisi, sis bombalarının nasıl çalışacağı. Valve‘ın bir kamera arkası videosunda açıkladığı gibi, sis bombaları artık oyun dünyasında hacimsel 3B nesneler olarak yaşayacak, bu da onları diğer oyun öğelerine duyarlı hale getirecek ve oyuncuların mermiler ve patlamalarla anlık olarak görüş hatlarını şekillendirmesine olanak tanıyacak.

Valve ayrıca oyunun sunucu mimarisini de elden geçiriyor. Counter-Strike 2‘nin sub-tick güncellemelerini destekleyeceğini söylüyor, stüdyonun iddia ettiği bir özellik, oyun sunucularının bir oyuncunun hareket ettiği, silahını ateşlediği veya bir el bombası attığı anı bilmesini sağlayacak. Teorik olarak, bu, yeni girişi bugüne kadarki en duyarlı Counter-Strike gibi hissettirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir