Depremden daha acı: Ortağı firarda, kendisi Hatayspor yönetiminde

  • Haber7 – ÖZEL

Antakya’nın Emek Mahallesi’nde inşa edilen iki siteden biri tamamen yıkıldı. 1994 yılında yapılan Emlak Evler Sitesi 1. Kısım, 6 Şubat’taki depremde yerle bir oldu. 6 blok 96 daireden oluşan sitede 370 kişi enkaz altında can verdi.

Yaptığı 6 bina da çöken Özat İnşaat hakkında soruşturma başlatıldı.

“Katliam sitesi”nin inşa eden Özat İnşaat’ın yöneticisi olarak hakkında yakalama kararı çıkarılan Mehmet Özat, 8 aydır yakalanamadı. Adaletten kaçan firari müteahhit Mehmet Özat’ı yakalamaya yönelik çalışmalar aylardır hiçbir netice vermedi.

MÜTEAHHİT KAÇTI, ORTAĞI HATAYSPOR’U YÖNETİYOR

Emlak Evler Sitesi yakınlarına mezar olanların canını yakan daha acı bir hakikat var.

Emlak Evler Sitesi’ni inşa eden Özat İnşaat’ın ortaklarından Mustafa Özat, Hatayspor’un tepe yöneticisi olarak görev yürütüyor. Firari müteahhit Mehmet Özat’ın oğlu olan Mustafa Özat, Hatayspor Başkanvekiliği koltuğunda oturuyor.

Mustafa Özat, Hatayspor yetkilisi olarak basın karşısında boy gösteriyor.

YIKILAN ŞEHRİN SESİ OLMUŞLAR!

Firari müteahhitin ortağı ve oğlu Mustafa Özat, CHP’ye yakın Cumhuriyet gazetesine konuşarak, “Yıkılan şehrin sesi olduklarını” söyledi.

Hatayspor’un Trabzonspor’u 3-2 mağlup ettiği müsabakanın ardından Cumhuriyet gazetesine konuşan Özat, “Çok mutluyuz. Yıkılan bir şehrin sesi olmak ve bunu Türkiye’ye duyurmak güzel. 2-0’da tıpkı şehir gibi umutsuzken maçı 3-2 lehimize çevirmekle şehrin yıkılmadığını gösterdik. Her şey daha güzel olacak.” dedi.

  • Hatayspor’un onursal başkanı ise, şehirde kentsel dönüşüme karşı çıkan CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş.


“HANGİ YÜZLE İNSANLARIN KARŞISINA ÇIKIYORSUN?”

Mustafa Özat’ın sözleri büyük tepki topladı. Depremde yerle bir olan Emlak Evler Sitesi’nde yakınlarını kaybedenler, Mustafa Özat’a ve Cumhuriyet gazetesine ateş püskürdü.

O yorumlardan bazıları şöyle:

  • Kerem Cemil Ö.: “Yıkılan şehrin sesi Hatayspor’un başkanına bakın, babası annem babamla beraber yüzlerce insanı öldüren aranan kaçak bir katil… Babasının bütün şirketlerinin ortağı ama sorumlu tutulamayacak öyle mi? Babasını evinde saklayıp yakalama kararı çıkıp polis kapıya dayanınca ‘bilmiyorum bir süre kaldı sonra gitti’ diyecek ve sorumlu olmayacak öyle mi?”

  • Pınar Sener H.: Yapmayın insanların damarına basmayın, o ifadeyle oraya buraya beyanat vermeyin, bu ahların vebalin ağırlığı mutlaka çıkar bir yerlerden!

  • Bülent D.: “Utanma olmayınca normal . Cumhuriyet gibi gazetenin bu aklama sürecine dahil olması ise oldukça acı.”

  • Özgür D.: “Bu adam Mehmet Özat’ın oğlu Mustafa Özat! Şehri yıkan, #emlakevlerikatliamı dahil, yüzlerce insanı katleden babası değilmiş gibi yaptığı açıklamayı görüyor musunuz?!! Evet suç şahsidir. Ama ortak olduğun baban kaçakken ve ilk kaçtığında yanına geldiği bilinirken bu ne ikiyüzlülük”

  • Mrspepperpot: Bu haberi yaparken hiç utanmadınız mı

  • Entropi: Hangi yüzle insanların karşısına çıkabiliyorsun, baban nerede?

  • Arbitraj2: Bu nasıl bi şey, dalga geçer gibi bir de. Yıkılan şehrin sesi olma, yıkılmasında parmağı olanların takipçisi!!, Yıkılan binalardaki ölenlerin hesap sorucusu ol!!. Yeter artık şu milletin acısını da kullanmayın bari.

 

DİĞER BİNALARI DA YIKILDI

Özat İnşaat’ın Hatay’da yaptığı birçok binanın dayanıksız olması sebebiyle depremde yıkıldığı belirtiliyor. Emlak Evler Sitesi’nin yanı sıra Cumhur Apartmanı, Özat Apartmanı ve Bilgili Apartmanı’nı da Özat ailesinin şirketinin inşa ettiği ifade ediliyor.

LÜTFÜ SAVAŞ’IN EVİNİN SAHİBİ ÖZAT AİLESİ Mİ?

Hatay Emlak Konut Evleri’nde ablası, eniştesi ve 2 yeğenini kaybeden Esra Dinçer, 8 Nisan’da Gerçekhaberci gazetesine verdiği beyanatta şu ifadeleri kullanmıştı:

Firari Mehmet Özat ile oğlu Mustafa Özat aynı zamanda Hatay TED Koleji’nin sahibi. Baba-oğul Özat’lar, “Özat Özel Eğitim Öğretim Hizmetleri A.Ş.” firması üzerinden Hatay TED Koleji’ni yönetiyor.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x