Erdoğan, Naci Görür’e ‘Müsvedde’ Diyerek Yüklendi: ‘Senin Profesörlüğünden Bu Millete Ne Gelir?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olası İstanbul depremine ilişkin uyarıda bulunan Prof. Dr. Naci Görür’e ‘biz yol istemiyoruz’ ifadeleri üzerinden yüklendi. Erdoğan, ‘Ya senin profesörlüğünden bu millete ne gelir ya? Neymiş domates-patates.. Vah zavallı vah’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Millet olarak ne havalimanı ne köprü ne yol istiyoruz istediğimiz can güvenliği’ ifadeleri üzerinden Prof. Dr. Naci Görür’ü hedef aldı.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “Deprem dirençli olmayan binayı ya yıkacaksın ya güçlendireceksin. Halkla ve yerel yönetimlerle bu işi yapacaksınız. Millet olarak ne havalimanı ne köprü ne yol istiyoruz istediğimiz can güvenliği” ifadelerini kullanmıştı. Olası Marmara Depremi’ne de dikkat çeken Görür, “Marmara Bölgesi’nde ekonomi çarkları duracak. Türkiye’nin yüzde 60 ekonomik üretiminin can damarı olan bir bölgenin ekonomisinin durması demektir. Türkiye ekonomik olarak diz üstü çöker. Siyasi bağımsızlığı da kalmaz” demişti. ?

Partisinin Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, Görür’e “Köprü yapmakla, baraj yapmakla bu iş çözülmez. Soğan patates kaç para onu söyle?’ diyor. Bu adam müsvedde, senin profesörlüğünden bu millete ne gelir?” ifadeleriyle yüklendi. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir