Google, Uçak Biletleri İçin Paranızı Garanti Altına Alıyor

Google’ın 12 yıldır hizmette bulunan Google Flights uygulaması, kullanıcıların uygun fiyatlı biletler bulmasını kolaylaştırıyordu. Paylaşılan bir blog gönderisinde dev şirketin, uçak biletleri için fiyat garantisi programı başlattığı duyuruldu.

İlk olarak 2011 yılında kullanıma sunulan ve uçak biletlerine odaklanan Google Flights’a yeni gelen bilet fiyat garantisi özelliği, şu an için yalnızca ABD’de kullanıma sunuluyor. Aynı zamanda henüz test aşamasında olan bu özellik, şu an için yalnızca belirli uçuşlar için geçerli.

Uçak biletinin fiyatı düşerse aradaki fark iade edilecek!

Google, Flights servisi üzerinden hangi uçuşların “fiyat garantisine” sahip olduğunu anlamak çok kolay. Servise girildiğinde programa dahil olan uçuşların üzerinde kalkan şeklinde bir dolar işareti yer alıyor. Dolar işaretine tıklandığında uçuşun fiyat garantisi kapsamında olduğunu görebilyorsunuz. Peki program nasıl çalışacak?

Google yaptığı açıklamada şu an için “fiyat garantisine” dahil ettiği uçuşların fiyatlarının düşmeyeceğinden emin olduğunu ifade ediyor. Ancak şirket, alınan uçak biletinin fiyatı düşerse, program kapsamında aradaki fiyat farkının müşterilere iade edileceğini de ekliyor. Google, iadelerin 48 saat içerisinde yapıldığını söylüyor.

Şirketin paylaştığı bilgilere göre; bir kullanıcı yıl boyunca maksimum 500 dolar fiyat farkı ödemesi geri alabiliyor. Bunun yanında oluşan fiyat farkı 5 doların altındaysa, kullanıcıya herhangi bir ödeme yapılmıyor. Sistemin ABD dışına ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir