iPhone’daki Sevilen Özellik Andorid’e Geliyor: Yeni WhatsApp Arayüzü

Ünlü çevrimiçi mesajlaşma platformu WhatsApp’ın Android telefonlar için yeni bir kullanıcı arayüzü tasarımı üzerinde çalışıyor. Yeni arayüz, başta iPhone’larda bulunan gezinti çubuğu gibi birçok beklenen özellikleri bünyesinde barındırıyor. Detaylar haberde

Yeni beta güncellemesi ile Android arayüzü yenileniyor.

WhatsApp’ın yeni yayınladığı 2.23.8.4 kodlu Android beta sürümünde, henüz geliştirilme aşamasındaki bir özellik keşfedildi. Tespit edilen yeni özelliğin birçok Android kullanıcısının beklediği iPhone arayüzü ile alakalı olduğu gün yüzüne çıktı.

iPhone’larda bulunan WhatsApp alt gezinti çubuğu Android telefonlara da geliyor.

Bildiğiniz üzere WhatsApp, iOS ve Android için farklı arayüzlere sahip. Çoğu kullanıcıya göre iPhone’larda bulunan arayüz, Android arayüzüne göre çok daha rahat kullanılabiliyor. iPhone kullanıcıları özellikle iOS içinde bulunan alt gezinti çubuğu sayesinde uygulamada bulunan birçok hizmete kolayca erişebiliyor. Uzun bir süredir bu durumun farkında olan şirket, yeni güncellemesiyle beraber mevcut gezinti çubuğunu Android cihazlar için de kullanıma sunmak istiyor.

Yeni özellik kullanıcılara ne zaman ulaşacak?

Şu anda Android için hazırlanan yeni arayüzün hala test aşamasında olduğu biliniyor. WhatsApp, yeni güncellemeyi yayınlamadan önce olası birçok problemi test sürecinde çözmek istiyor. İlerleyen aylarda söz konusu test sürecinin bitip, tüm Android kullanıcılarının yeni arayüze kavuşacağı tahmin ediliyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp başka hangi özellikleri Android cihazlara getirmeli? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir