Mehmet Tezkan: Depremzedeler oy kullanamayacak

HalkTV yazarı Mehmet Tezkan, 5 milyon kişinin deprem bölgesinden göç attığını belirterek, “Beş milyonun diyelim ki iki milyonu çocuk. Yani 18 yaş altı. Geriye kalıyor üç milyon… Bu insanlar nasıl oy kullanacak? 17 Mart akşamı saat 24.00’ te devlet üzerinden veya nüfus müdürlüklerine başvurarak adres değişikliği yapma süresi bitti… Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıkladığına göre bugüne kadar 345 bin kişi adres değişikliği için başvurmuş… Eee.. Gerisi!.. Milyonlar nerede?” diye yazdı.

YSK’nın adres değişikliği başvurularını 3 güne sığdırdığını belirten Tezkan, “Sorun bakalım adres değişikliğinin geçen hafta cuma günü bittiğinden haberleri var mı? Yok… Haberleri olsa bile bilgisayarları var mı, internet ortamındalar mı, e-devlet sitesine girip bunu yapma imkanları var mı? Bu acele neden?
YSK diyecek ki süre bitmedi başvuru için başka yöntemler de var? Nedir o? Seçmen listeleri ilan edilince ilçe secim kurullarına başvurmak. Yok ya…

Seçmen İstanbul’dan, Ankara’dan, Antalya’dan, Mersin’den sığındığı yerden kalkacak Adıyaman’a, Maraş’a, Hatay’a gidecek, çadır kentlere asılan seçmen kütüklerine bakacak… Adını bulacak, ben şu ilde oy kullanacağım diye müracaat edecek, düzeltme isteyecek. Hayal!..” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir