Tanju Okan’ın hayatı film oluyor

Ünlü gazeteci Sina Koloğlu, Tanju Okan’ın hayatı film olacağı haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

Sina Koloğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Tartışmasız Türk Popüler Müziği’nin önemli sesiydi. ‘Hasret’ ya da ‘Kadınım’ bizim kuşağın unutamayacağı şarkılar. Yaşamı hızlı geçti, olağanüstü bir ses… #TanjuOkan‘ın hayatı film oluyor. Filmi Ay Yapım çekecek. İzin, geçtiğimiz yıl vefat etti.

Tanju Okan’ın oğlu Tansu Okan’ın annesi Semra Bahar’dan alındı. Filmin yönetmeni #Çukur‘un da başarılı yönetmeni, Sinan Öztürk olacak. ‘Tanju Okan’ın adına yakışır bir bir film yapmak istiyoruz’ diyor, Ay Yapım cephesi. Film henüz emekleme aşamasında. ‘Çok iyi bir araştırma yapmamız gerekir’ diyor yapım tarafı. Peki ne zaman? Şimdilik bir zaman verilemiyor. Net olan film için alınan izin ve araştırma çalışmalarına başlanması.

BİR KADINIM HİKAYESİ BİLE

Bir ‘Kadınım’ şarkı hikayesi vardır. Çekilecek filmin en önemli sahnelerinden birine aday olacak duygusallıkta. Tanju Okan büyük aşkından uzakta kendini içkiye vermiştir. Dostu Mehmet Teoman ile birlikte oldukları bir zaman dilimi. Evde Serge Reggiani çalmakta . Mehmet Teoman’ın kaleminden ‘Eşyalar toplanmış seninle birlikte, anılar saçılmış odaya her yere’ sözleri.

‘Kalk’ diyor Tanju Okan’a Teoman ve kayda giriyorlar. Tek kayıt, üstünde hiç bir oynama yapılmadan… Duyduğum Mehmet Teoman’ın anıları, filmin gerçekleşmesine büyük katkı verecek. Kendisi ile görüşmeler yapılıyor.

KİM OYNAYABİLİR?

Aklıma bir isim gelmedi. Sizinle paylaşayım dedim. Siz bu rolü hangi oyuncuya vermek istersinizi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir