ARB Coin ve Bu 2 Kripto İçin Dikkat: Ekip de Satıyor!

Kripto para piyasalarında 30 Ocak günü yaşanan on milyonlarca dolarlık transferler, piyasalarda hareketliliğe neden oldu. Özellikle ARB coin, API3 ve STORJ transferleri dikkat çekti. İşte detaylar…

ARB coin için büyük transferler

Ethereum (ETH) layer-2 (L2) projelerinden Arbitrum’un cüzdanlarında gerçekleşen on milyonlarca dolarlık ARB transferi dikkat çekti. On-chain analiz platformu Spot On Chain tarafından aktarılan veriler, konuya aydınlık getirdi. Verilere göre Arbitrum Vakfı’nın multi-sig cüzdanı 30 Ocak günü harekete geçti. Böylece kripto para borsası Coinbase’e ortalama 1,83 dolardan 27,5 milyon dolar değerinde 15 milyon ARB aktardı. Bu işlemden kısa süre sonra, 6 farklı ve yeni kripto para cüzdanı Coinbase üzerinden 14,9 milyon ARB çekti.

Spot On Chain bu işlemlerin bir tezgah üstü (OTC) ticaretiyle bağlı olabileceğini öne sürdü. Fakat, konu hakkında ekipten resmi bir açıklama gelmedi. Yapılan bu işlemler ARB fiyatını pek etkilemedi. Zira bu gelişmenin satış baskısı yaratması beklenebilirdi. Bunun yerine, ARB coin fiyatı yüzde 4’ün üzerinde yükseldi. Şu anda 2 dolara yakın seviyelerde işlem görüyor.

STORJ ve API3’te de kritik transferler vardı

Arbitrum dışında STORJ ve API3 projelerinde de önemli transferler gerçekleşti. On-chain analist Ember’in takibine göre 30 Ocak günü STORJ ekibinin cüzdanı, piyasa yapıcı GSR’nin Binance cüzdan adresine 2 milyon STORJ (yaklaşık 1,41 milyon dolar) aktardı. STORJ, düne göre %14 artışla 0,71 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca @ai_9684xtpa tarafından yapılan takibe göre ise 30 Ocak günü DWF Labs, Binance’e 500.000 API3 (yaklaşık 1,63 milyon dolar) yatırdı. DWF Labs, iki hafta önce (01.15) API3 Primary Treasury Agent adresinden 1 milyon API3 almıştı ve transfer fiyatı 1,68 dolardı. Şu anda 1,44 milyon dolarlık bir kar elde etmiş durumda. Oracle projesi API3, ZK-Rollup platformu OEV Network’ün lansmanını duyurdu. Bunun sayesinde son yedi günde %35,4 artış gösterdi. Scopescan tarafından yapılan takibe göre ise API3 proje partisinden tokenleri alan çoklu imzalı adres, 6 saat önce 391.900 tokeni (yaklaşık 1,3 milyon dolar) GSR’ye aktardı ve Binance’e yatırdı.

Piyasada değişim beklentisi

Kripto para piyasalarında yaşanan bu transferler, piyasalarda fiyat değişimi beklentisini artırdı. Özellikle Arbitrum ve API3 gibi önemli projelerden gelen haberler, yatırımcıların ilgisini çekti. Arbitrum, Ethereum’un ölçekleme sorunlarını çözmek için tasarlanmış bir layer-2 projesidir. API3 ise oracle hizmeti sağlayan bir projedir. Her iki proje de kripto para piyasalarında önemli bir yere sahip. Piyasalar, bu projelerin gelecekteki performanslarına odaklanmış durumda.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x