Bakan Yerlikaya: Kilise saldırısıyla ilgili 47 kişi gözaltında

SON DAKİKA HABERİNE GÖRE…

Bakan Yerlikaya’nın açıklamaları şu şekilde;

Kiliseye saldırıda Tuncer Cihan isimli vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Menfur saldırı sonrası emmniyetimiz kapsamlı bir çalışma başlattı. 30 ayrı adrese baskın düzenlendi ve şu ana kadar 47 şahıs gözaltına alındı. 

Cinayet zanlısı her iki kişi de yakalandı. Her ikisi de yabancı uyruklu. DEAŞ’lı olduklarını değerlendiriyoruz. 

Şunun altını çizmek istiyorum değerli basım mensupları medeniyetimizin baş tacı İstanbul’umuz farklı dinlere mezheplere Asırlardır ev sahipliği yapmaktadır yapmaya da devam edecektir. Biz Türkiye’nin huzuru diyoruz ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanlara teröristlere ve onların işbirlikçilerine ulusal olsun uluslararası olsun suç odaklarına birlik ve beraberliğimize kast edenlere asla ama asla göz açtırmayacağız.

Hayatını kaybeden vatandaşımıza ailesine ve yakınlarına bir kez daha başsağlık diliyorum ve son olarak başta bölücü tören örgütü olmak üzere terörün her türlüsüyle mücadele ediyoruz azimle karanlıkla de aşkla ilgili değerli basın mensupları 1 Haziran 2023’ten bugüne bin 46 operasyon yaptık 2086 gözaltı 529 tutuklu 400 4 adli kontrol kararı alındığında belirtmek istiyorum her birinize.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x