Dikkat: Dip Balinaları Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Topluyor!

Bitcoin ve altcoin değerlerindeki son düşüşe yanıt olarak, balinalar piyasaya stratejik girişler yapma fırsatını yakaladı. İlginç bir şekilde, bu büyük balinalardan üçü düşüşü fırsata çevirdi. Fiyatlar son zamanların en düşük noktasındayken önemli miktarda BTC, ETH ve LINK satın aldılar.

Bitcoin balinaları dump’ı satın alıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bu haftayı kırmızı bölgede geçirdi. Lider kripto Bitcoin dahil bir çok altcoin ciddi irtifa kaybı yaşadı. On-chain analitik platformu Lookonchain, bu stratejik balinaların faaliyetlerine ilişkin bilgiler paylaştı. Lookonchain’e göre bir Bitcoin balinası Binance’den 700 BTC (29,36 milyon dolar) tutarında BTC çekti. Balina, satın alma işlemini 41.948 dolar fiyattan gerçekleştirdi. Bu da piyasadaki gerileme sırasında stratejik bir hamle olduğunu gösteriyor. Bu hamle, balinanın piyasa zamanlaması ve BTC’nin uzun vadeli potansiyeline olan güveniyle ilgili soruları gündeme getiriyor.

Bu arada, yazı sırasında Bitcoin günlük bazda %3,7 kayıpla mevcut fiyatı 40.905 dolardan işlem görüyordu. Lider kripto para ayrıca, son yedi günde %9,89’luk bir düşüş yaşadı.

Lider altcoin Ethereum da balinaların radarında

Odak noktamızı lider altcoin Ethereum’a kaydırıyoruz. Lookonchain, bir Ethereum balinasının düşüşün ortasında 3.600 ETH (8,9 milyon dolar) satın aldığını vurguluyor. Analitik platformu, balinanın ETH’yi daha düşük değerlerden satın alma konusundaki yeterliliğinin altını çiziyor. Bu bağlamda, bu balinanın yaklaşık 25,8 milyon dolarlık mevcut bir kar elde ettiğinden bahsediyor.

Bu arada, kripto para balinalarının bu tür stratejik hamleleri genellikle güçlü piyasa duyarlılığına ve deneyimli yatırımcılar arasında hızlı toparlanma ve yukarı yönlü ivme potansiyeline olan inanca işaret eder. Bununla birlikte, mevcut Ethereum fiyatı 2.480 dolar seviyesine düştü. Bu da altcoin için son 24 saatte %1,22 ve son yedi günde %4,70 düşüşe işaret ediyor.

LINK balinaları da harekete geçti

Analitik platformu Lookonchain, balinaların LINK’e de özel ilgi gösterdiğine vurgu yapıyor. Buna göre, LINK balinaları fiyat düşüşünün ortasında ortalama 14,81 dolardan 601.949 LINK’in satın aldı. Bu işlemin toplam maliyeti 8,9 milyon dolar oldu. Bu arada, alımın ardından balina LINK’leri üç yeni cüzdana dağıttı. Uzmanlara göre, bu sıradan bir alım satımdan ziyade stratejik bir hamleye işaret ediyor. Bu doğrultuda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

Bugün LINK fiyatı düştükten sonra, bir balina 3 yeni cüzdanla 14,81 dolardan 601.949 LINK satın almak için 8,9 milyon dolar harcadı.

Bu arada, yazı sırasında LINK, marjinal bir şekilde %0,87 artışla 15,37 dolardan işlem görüyordu. Bu da balinanın halihazırda altcoin alımında karlı durumda olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, piyasanın her an değişmesi de mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x