Görüşmeler tamamlandı! Yeniden Refah’tan kritik toplantı sonrası ‘ittifak’ açıklaması…

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Heyetler arasındaki ittifak görüşmeleri tamamlandı. Bundan sonrası için ittifak görüşmeleri ya da heyetler arasında yeni bir buluşma, yeni bir görüşme yapmaya doğrusu gerek kalmadı. Taraflar söylediler, dinlediler, anladılar ve ayrıldılar. Biz ittifak sürecinin daha fazla uzaması düşüncesinde değiliz” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından gündem ve yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu.
 

ULUSLARARASI ADALET DİVA’NIN KARARI

Kılıç; insani, vicdani, ahlaki, İslami ve imani bir dünya gerçeğinin var olduğunu söyleyerek, “Gazze’de sistematik İsrail soykırımı bütün hızıyla devam ediyor. Ölüm, açlık, çaresizlik, mevsim şartlarıyla da birleşerek Gazze sokaklarında adeta kol geziyor. Ölümler kadar başta Türkiye’miz olmak üzere İslam dünyasının somut bir adımla neticelenmeyen ilgisizliği de maalesef can yakmaya devam ediyor. Bu süreçte Uluslararası Adalet Divanı’nın Gazze’de devam eden yüzyılın en büyük soykırımı hakkında vermiş olduğu ihtiyati tedbir kararını rahatlatıcı yüreklere su serpişi bir karar olarak görüyoruz. Uluslararası adalet divanının vermiş olduğu bu karar Güney Afrika Cumhuriyeti’nin girişimi üzerine alınmış olan bir karardır. Bu anlamda Güney Afrika Cumhuriyeti’ni ve yöneticilerini tebrik ediyoruz. Gazze’deki bu soykırıma dünyanın yeniden alaka göstermesini ve kanayan vicdanların görmezlikten gelinmemesini bekliyoruz. Uluslararası Adalet Divanı’nın ihtiyati tedbir kararından sonra devam edecek olan yargılama sürecini de sabırsızlıkla bekliyoruz. Katil İsrail yönetimi sanık sandalyesine oturmuş bulunmaktadır. İsrail’in soykırımı Uluslararası Adalet Divanı kaydına geçmiş bulunmaktadır. Gazze’de yaşananın bir soykırım olduğu tescillenmiştir. Bundan sonra beklenen yargı kararıdır” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x