Işıl Zeybek: Rol model olacağız

Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Işıl Zeybek mazbata töreninin ardından Milliyet’e özel açıklamalarda bulundu.

Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı vermesinin 89. yıl dönümünde kadın üye olarak mazbata aldığına vurgu yapan Zeybek, “Erkek egemen bir camianın içinde iki kadın yöneticiye yer verdiği için öncelikle Sayın Hasan Arat’a teşekkür ediyorum. İlk kez 2 kadın yönetimde yer alıyor. ABD’den, İngiltere’den bile önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına vermiş olduğu hak ve özgürlüklerle eminim ilerleyen yıllarda Türk kadınları daha iyi yerlere gelecek. Biz her anlamda Türkiye’ye de rol model olacağımızı düşünüyorum. Kadınların gücüyle ve el birliğiyle hem kongre üye sayısını hem de yönetim kurullarındaki kadın sayısını inşallah artıracağız” diye konuştu.

Kadınlar ve çocukları statlarda daha fazla görmek istediklerini de aktaran Işıl Zeybek, “Kadınların ve çocukların küfürsüz, daha rahat bir ortamda futbol maçlarını izlemeleri için önümüzdeki günlerde bir kampanya yapacağız. Erkeklerin de bize destek vereceklerine inanıyorum. Bu anlamda da rol model olacağımızı düşünüyorum. Biz geleceğe bakıyoruz. Beşiktaş yeni bir sinerjiyle yeniden ayağa kalkacak” ifadelerini kullandı

Beşiktaş’ın yeni Başkanı Hasan Arat ve yönetim kurulu kulüpte düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Birlik, beraberlik içinde hareket edeceklerini aktaran Arat, “Beşiktaş’a bir gün bile hizmet etmek onudur” ifadelerini kullandı. Seçim sürecinin artık geride kaldığını belirten Hasan Arat, “Biraz önce Serdal Adalı ile telefon görüşmesi yaptık. Yönetim kurulundaki arkadaşlardan yararlanmak istediğimizi bildirdik ve onay aldık. Onlarla iletişim halinde olacağız. Bir dönem kapanmış, yeni bir dönem başlamıştır. Başkan Ahmet Nur Çebi, ailesi ve yönetimine de teşekkür ediyorum. Sıkıntılı süreçte ellerini taşın altına koydukları için camiamız onlara minnettardır” dedi.

Başkan Arat en kısa sürede futbol takımını ayağa kaldırmak istediklerinin altını çizdi. Arat, “Samet Aybaba, cuma günü takımı ve Rıza Çalımbay hocayı ziyaret etmemi istedi. Önümüzdeki haftadan itibaren transfer çalışmalarına başlayacağız. Bir an önce futbol takımımızı toparlayacağız. Taraftarlarımız moralli olsunlar. Beşiktaş taraftarı, Türkiye’nin en büyük taraftarıdır. Her inişin bir çıkışı vardır. Beşiktaş büyük camiadır. İşimizin zor olduğunu biliyorum. Ben yönetim kuruluma da güveniyorum. Kulübümüz hızlı bir şekilde toparlanacaktır” diye konuştu. Siyah-beyazlı taraftarlara da seslenen Arat, “Taraftarlarımız rahat olsunlar. Artık bir çekişme halinde değiliz. Birlik ve beraberlik içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x