İstanbul’u lodos vurdu! Yeni uyarı geldi: Sıcaklık düşecek, çocukları okula gönderirken iyi giyindirin

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya Kesimi, Kıyı Ege, İstanbul, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara’nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

Yağışların, Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgarın; Marmara’nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara’nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL’DA FIRTINA ETKİLİ OLUYOR

Meteoroloji’nin ‘sarı kodla’ uyardığı illerden biri de İstanbul. İstanbul’da beklenen yağışın gece saatlerinde başlaması bekleniyor. Ancak bugün İstanbul’da lodos etkili oluyor.

Lodos nedeniyle dev dalgalar İstanbul’da sahile zarar verdi, kayaları bile yerinden oynattı.

İSTANBUL İÇİN UYARI: ÇOCUKLARI OKULA GÖNDERİRKEN İYİ GİYİNDİRİN

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul’da sıcaklıkların düşeceğini belirterek uyardı. Orhan Şen, şunları söyledi:
“Bugün Pazar, Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli lodos devam ediyor. Gece rüzgar kuzeye dönecek ve Trakya, Kuzey Ege’de yağmur var. Yağış gece istanbul’a gelir. Yarın rüzgar İstanbul’un kuzey ilçelerinde fırtına hızında esecek, yağışla birlikte sıcaklığı 8-9 derece düşürecek.

İstanbul’da bugün lodos var, sıcaklık 20 derece. Gece yağmur var yarın da yağış devam eder. Sıcaklık 11-12 dereceye düşer. Rüzgar kuzeye dönecek hissedilen sıcaklığı 2-3 derece daha düşürür. Çocukları okula gönderirken iyi giyindirin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x