Kur’an-ı Kerim’i 3 kez kez öptü, sonra ayağıyla bastı! Tepki çeken görüntü için karar

Sivas’ta, Safa Cami ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Genel Kurulu ve dernek başkanlığı seçimi sırasında Kur’an-ı Kerim’i, 3 kez öptükten sonra ayağıyla basan başkan adaylarından S.K.’ye, ev hapsi cezası verildi. 

Olay, Yenidoğan Mahallesi Safa Camisi’nde yaşandı. Safa Cami ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Genel Kurulu ve dernek başkanlığı seçimi sırasında başkan adaylarından S.K. konuşma yaptığı sırada Kur’an-ı Kerim’i önce 3 kez öpüp başına koyduktan sonra yere bırakıp üzerine sağ ayağıyla bastı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Bu anlar, camideki dernek üyeleri tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi. S.K.’ye camideki dernek üyeleri de tepki gösterdi.

GÖZALTINA ALINDI

Sosyal medyada paylaşılan görüntü sonrası Sivas Valiliği, soruşturma başlattı. Polis ekipleri tarafından yakalanan S.K., ‘Dini değerleri aşağılama’ suçundan gözaltına alındı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Emniyetteki işlemlerinin ardından S.K., adliyeye sevk edildi. S.K., mahkemedeki duruşmasında, “Normalde 3 kez öpüp başıma koyup el basacaktım. Bir an kendimi kaybettim ve ayağımla bastım” dedi.

KARAR VERİLDİ

S.K.’ye, ‘Dini değerleri aşağılama’ suçundan ev hapsi cezası verildi.

“BİR ANLIK KIZGINLIK”

SK. karar sonrası yaptığı açıklamada, “Camide genel kurul vardı. Karşı adayı korkuttuğumu düşündüler. Ben de orada onlara tepki olarak Kur’an-ı Kerim’i 3 kez öptüm, başıma koydum. Elimi koyacağıma, ayağımla bastım. Bir anlık kızgınlıkla bilinçsizce yaptım” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x