Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio yeni film için çalışmaya başladı bile

Sinema dünyasının yaşayan efsanelerinden biri olan ünlü yönetmen Martin Scorsese çalışmaya doymuyor. Son filmi Dolunay Katilleri’nin (Killers of the Flower Moon) vizyona girmesini bekleyen yönetmen bir sonraki projesi için çoktan çalışmaya başladı bile.

Scorsese, yine Dolunay Katilleri’nin yazarı David Grann’in bir kitabından beyaz perdeye uyarlama yapacak. Ayrıca ünlü yönetmen, bu filmde de DiCaprio ile çalışacak.

David Grann ağustos ayında Fransız yayın kuruluşu Télérama’ya verdiği röportajda film yapımcısının The Wager: A Tale of Shipwreck, Mutiny and Murder isimli kitabını da uyarlamaya hazırlandığını söylemişti. Scorsese de 15 Ekim’de Times’a konuşurken haberi bizzat doğruladı.

Hem Scorsese hem de sık sık birlikte çalıştığı Leonardo DiCaprio, bu yılın başlarında yayınlanan romanın haklarını aldı. Film, eve döndükten altı ay sonra gemilerinde isyan çıkarmakla suçlanan ve gemi kazasından sağ kurtulanların hikayesini anlatıyor.

Dolunay Katilleri filminde DiCaprio, Robert DeNiro ile rol alıyor.

Uyarlamada Scorsese ve DiCaprio’nun sekizinci kez birlikte çalışacak. En son işbirlikleri olan Dolunay Katilleri ise kasım ayında Apple TV+’da yapılacak prömiyerinden önce 20 Ekim’de sinemalarda gösterime girecek. Film, 80 yaşındaki yönetmenin 2019’da gösterime giren The Irishman’den bu yana ilk filmi olacak.

Ayrıca Scorsese Times’a verdiği röportajda, resmi olarak emekli olmadan önce Marilynne Robinson’un Home kitabını uyarlayacağını da söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x