“Müzik İnsanı Zinaya İter” Diyen ‘Hocaya’ Mustafa Sandal’dan Okkalı Cevap

FM TV kanalında yayınlanan Dostane programında ‘hoca’ olarak tanınan Mehmet Akdemir skandal sözlere imza attı. ‘İnsan müzikle uğraştığı zaman şeytan omuzlarına çıkar, dans eder. Müzik insanı zinaya iter.’ diyen hocaya, Mustafa Sandal’dan okkalı yanıt da gecikmedi.

FM TV ekranlarında yayınlanan Dostane programında ‘hocaların’ yaptıkları açıklamalar sık sık gündem oluyor.

Geçtiğimiz günlerde programa katılan Masum Bayraktar adlı hoca, ‘Bir kadın, kocası cinsel ilişki yapmak istediğinde uçağı bile kalkıyor olsa, kocasının isteğini yerine getirmek zorunda. Yorgunum, başım ağrıyor diye ilişkiye yanaşmazsa melekler ona lanet okur’ diyerek skandal açıklamalara imza atmıştı.

Dostane programında bu sefer de hocalara “müzik aletleri satmak caiz midir?” sorusu yöneltildi.

Bu soruyu cevaplayan ‘hoca’ Mehmet Akdemir ‘Allah Resulu buyuruyor ki ‘Müzik, çalgı insana zinayı çağrıştırıcıdır. İnsanı zinayı iter buruyor’ sözleriyle anlatmaya başladı.

“İnsan müzikle, çalgı aletleriyle meşgul olduğu zaman, şarkıcıları türkücüleri dinlediği zaman omuzlarının üzerine şeytan başlar ayaklarıyla vurmaya.”

Bir insanın şarkı dinlediği zaman omuzlarına şeytan geldiğini söyleyen hoca ‘Bu insan bu sefer başlar oynamaya, hoplamaya, zıplamaya başlıyor. Allah muhafaza.’ ifadelerini kullandı.

“Küçük çocuklar dahi müzik dinlediklerinde bir anda hareketlenmeye başlıyor.”

Küçük çocukların bile müzik duyduklarında hareketlenmeye başlamalarını da şeytana bağlayan hoca, sosyal medyada birçok kişinin tepkisini çekti.

Öncelikle o anları buraya bırakalım;

Ardından gelen yorumlara kısaca göz atalım;

??

??

??

Bu skandal sözlere tepki gösteren isimlerden birisi de Mustafa Sandal oldu.

Sandal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu sözlere tepki gösterdi.

“Allah, bizi ve çocuklarımızı hoca görünümlü şeytanlardan korusun!”

Bir insan, ruhun gıdası olan ve var oluşa anlam ve huzur katan müzikle ilgili bunu söyleyecek kıvama gelmişse ‘ruhu taşa dönmüş şeytanın esiri’ olmuştur. Allah, bizi ve çocuklarımızı hoca görünümlü şeytanlardan korusun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x