Ne Sakladı? Dilan Polat’ın Baskın Günü Çalışanlarına Verdiği Talimat Ortaya Çıktı!

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla baskın düzenlenen ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat’la ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Muhabir Selahattin Günday, Dilan Polat’ın şirketlere baskın yapıldığı gün ‘Grupları komple silin, temizleyin hepsini’ talimatı verdiğini yazdı.

Kaynak: https://twitter.com/sgunday

Fotoğrafçılıktan günlük milyonluk harcamalara gelen, gecekondudan villaya geçiş yapan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin lüks yaşantısı her zaman dillerdeydi. Son zamanlarda Dilan Polat’ın iyice lüksün dozunu kaçırması Polat ailesinin patlamasına neden oldu.

Paranın kaynağı sorgulanmaya başlayınca önce MASAK, daha sonra mal varlıklarına el konulması, soruşturma, baskın derken Polat ailesi soluğu cezaevinde aldı.

Dilan ve Engin Polat çifti ile birlikte 12 kişi ”kara para aklamak”, ”vergi kaçırmak” ve ”örgüt kurmak” suçlamalarıyla tutuklandı ve Silivri’de bulunan Marmara Cezaevi’ne gönderildi.

Muhabir Selahattin Günday, Polat ailesiyle ilgili sorgu sırasında da konuşulan önemli bir detayı yazdı. Günday, Polat ailesinin şirketlerine yapılan baskın günü Dilan Polat’ın WhatsApp’tan yazıştığı yöneticilerden birinin telefonuna el koyulduğunu ve o çalışanın da Dilan Polat’a “Telefon poliste yazışmalarınızı geri çekin” dediğini aktardı.

Dilan Polat’ın da “Grupları komple silin, temizleyin hepsini” diye talimat verdiğini aktardı. Polat’ın da bunu “müşterilerimizin müstehcen görüntülerinin olması sebebiyle endişe ettim” diye savunduğu ortaya çıktı.

Selahattin Günday’ın paylaşımları şöyle:

Haydi yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x