Trio ekibi Icardi – Djiku pozisyonunu değerlendirdi!

Trendyol Süper Lig’in 18. haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray’ın karşı karşıya geldiği ve 0-0 sonuçlanan maçta sarı kırmızılı takım penaltı bekledi. Galatasaray’da Mauro Icardi, Djiku ile 22. dakikada girdiği ikili mücadele sonrası yerde kaldı. Icardi penaltı itirazında bulunsa da kısa süre VAR’ı dileyen Arda Kardeşler oyunu devam ettirdi.

Bu pozisyon, beIN Sports’ta Deniz Çoban, Bülent Yıldırım ve Bahattin Duran’ın değerlendirmelerde bulunduğu TRİO programında konuşuldu. İşte eski hakemlerin yorumları…

DENİZ ÇOBAN: “PENALTI VE SARI KART OLMALIYDI”

“Maç 26 kameradan çekildi, 10 kamera pozisyonu yakaladı. Maçın hakemi topu takip ediyor. Djiku sağ kolunu savuruyor ama Icardi’nin kafasına geldiğini düşünmüyorum. Sağ kol değil ama sol kol, Icardi’nin yüzüne geliyor. Şiddetini görsem, kırmızı kart belki diyebilirdim ama onu göremiyorum. Penaltı ve sarı kart olmalıydı. Icardi yüzüne darbe aldıktan sonra yüzünü tutarak düşüyor. Hakem için çok ölü bir noktada. Hakemi suçlayamam. VAR 52 saniye kontrol etmiş pozisyonu. 10 kameraya bakmışlardır, hakemi ikna edecek açı bulamadıkları için çağırmamışlardır. Türkiye’de bu tip pozisyonlar oldu, hakemi çağırmamanın daha doğru olduğunu söylediler. VAR bu 26 kameraya bağımsız erişme hakkı var. Yayıncı kuruluş yönetmenine bağlı kalmak zorunda değiller. Bizim izlediğimiz bütün açılar VAR’a ulaştı ve onların da izlediği kesin.”

BÜLENT YILDIRIM: “PENALTI OLMASI GEREKİR”

“Bu şanssız bir pozisyon. Hakemi savunmak falan değil. Icardi’nin Djiku’ya müdahalesi yok. Hücum faul görmüyorum. Sağ kol, Icardi’nin vücudunu sıyırıyor, temas yok. Kale arkasından görüyoruz ki, Djiku sol koluyla rakibinin yüzüne temas ediyor. Bu kontrolsüz bir hareket, penaltı olması gerekir. VAR’ın sağlıklı sunabileceği kanıt yok. Talihsiz bir pozisyon.”

BAHATTİN DURAN: “HİSLERİME GÖRE TEMAS VAR”

“Bence burada hislerime göre temas var. Ama hislerim göre karar veremem. UEFA bu görüntülere çok net bir kanıt olmadığını söylerdi. VAR’ın karışmamasını tavsiye ederdi. Devam kararına saygı duyuyorum ancak hislerime göre bir temas var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x